piątek

Aktualności

Podsumowanie okresu przygotowawczego!!!

• autor: adminorzel1, 2015-03-22 19:05

Piłkarze Orła Kawęczyn dzisiejszym meczem z Turem Turek zakończyli blisko miesięczny okres przygotowawczy do rundy wiosennej rozgrywek konińskiej A-klasy.W dzisiejszym spotkaniu nasz zespół po dość zaciętym meczu przegrał na stadionie w Turku z zespołem Tura Turek 3-2.Bramki dla Orła zdobyli J.Dudek,oraz K.Grzelak.Niestety nasz zespół z różnych przyczyn przystąpił do tego spotkania w mocno okrojonym składzie.Trener Mariusz Purczyński miał do dyspozycji prawie wszystkich graczy ofensywnych,jednak jeśli chodzi o obrońców nie miał zbyt dużego pola do manewru tym bardziej, że w pierwszych minutach urazu ręki doznał D.Gidelski.Uraz był na tyle poważny,że nasz zawodnik został odwieziony do szpitala,gdzie założono mu gips.Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była fatalna.Mocno eksperymentalna obrona popełniała sporo błędów i zawodnicy Tura skrupulatnie to wykorzystywali strzelając nam trzy bramki.Po przerwie nieco bardziej zmobilizowani gracze Orła zmazali plamę z pierwszej połowy rozgrywając dość solidne 45 minut,stwarzając sobie w tym czasie kilka dobrych sytuacji. Pierwszą bramkę zdobył J.Dudek,który otrzymał doskonałe podanie od G.Majdy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy i mieliśmy 3-1.Bramkę na 3-2 zdobył K.Grzelak.Piłkę z autu z bocznej strefy boiska w pole karne wrzucił M.Lejman,dotarła ona do K.Grzelaka,a ten uderzył piłkę "przewrotką" trafiając w "okienko" bramki gospodarzy.Nasz zespół w drugiej połowie zdominował grę nie dopuszczając rywali do groźnych sytuacji.Niestety mimo przewagi naszym zawodnikom nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

Za nami blisko miesiąc przygotowań.Nasi gracze przygotowania rozpoczęli od obozu sportowego w Głuchołazach.Tam rozegrali dwa sparingi.Nasi gracze obciążeni ciężkimi treningami oba mecze przegrali.Pierwszy z drużyną A-klasową 5-3.Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył G.Majda.Wynik tego meczu mógł być zupełnie inny jednak nasi piłkarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.Drugi pojedynek kontrolny Orzeł rozegrał na zakończenie obozu z drużyną z ligi okręgowej.Niestety dość mocno zmęczeni tygodniowymi treningami gracze Orła wypadli dość blado w tym spotkaniu i przegrali,aż 8-3.Bramki w tym meczu zdobyli P.Kaczmarek,G.Majda,oraz K.Grzelak.Po powrocie z obozu nasz zespół rozegrał mecz sparingowy z Zielonymi Koźminek,drużyną występująca w kaliskiej klasie okręgowej niestety,jednak nasza drużyna w dniu meczu została zdziesiątkowana przez grypę i do tego meczu przystąpiliśmy w mocno rezerwowym składzie.To poskutkowało wysoką porażką.Tydzień później rywalem Orła był Grom Malanów czyli przeciwnik znany z ligowych boisk.Nasz zespół pokonał drużynę z Malanowa 3-2.Bramki w tym meczu zdobyli J,Dudek,G.Majda,oraz P.Kaczmarek.W ostatnim meczu kontrolnym tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej minimalna porażka 3-2 z Turem Turek.
Problemem okresu przygotowawczego był fakt,iż trener Mariusz Purczyński w każdym meczu miał do dyspozycji mocno okrojony skład.Z różnych przyczyn nie mógł skorzystać z pełnej kadry.Miejmy nadzieję,że za tydzień w pierwszym meczu ligowym w Barłogach do dyspozycji trenera będzie już większość zawodników.