czwartek

Aktualności

Remis w Łuczywnie!!!

• autor: adminorzel1, 2016-04-24 20:24

Orzeł Kawęczyn w meczu 15 kolejki konińskiej klasy A zremisował na trudnym terenie w Łuczywnie 2-2. Bramki dla Orła zdobyli K.Grzelak, P.Kaczmarek.

Skład:D.Tomczyk-Ł.Antczak-J.Galas-P.Przybylak-K.Świderski-T.Janaszczyk-P.Kaczmarek-K.Perliński-G.Majda-K.Grzelak-T.Kasierski

Zmiany: M.Lejman=>T.Janaszczyk
               N.Pantachowicz=>K.Perliński
Rezerwowi: D.Szczeciński, Ł.Łukaszewski

Piłkarze Orła Kawęczyn po porażce z Górnikiem Wierzbinek szybko chcieli zmazać plamę i pojechali do Łuczywna w celu szybkiego przełamania się. Tym razem trener M.Purczyński miał do dyspozycji nie obecnych przed tygodniem P.Kaczmarka,K.Grzelaka,oraz Ł.Antczaka. Niestety w pierwszych 12 minutach meczu wróciły złe wspomnienia z Wierzbinka. Najpierw w 8 minucie po faulu w polu karnym P.Przybylaka gospodarze objęli prowadzenie z rzutu karnego, a kilka minut później po strzele z dystansu było już 2-0. Niestety Orzeł nie mógł się odnaleźć i nic nie zapowiadało, aby obraz gry się zmienił. Gra drużyny zmieniła się, kiedy to G.Majda z ataku został cofnięty do środka pomocy, a jego miejsce w ataku zajął K.Grzelak. W 25 minucie piłka wpada do bramki Łuczywna po strzale T.Kasierskiego, sędzia głowny uznaję bramkę, jednak sędzia liniowy zadziwił wszystkich sygnalizując zagranie ręką i bramka Tomka nie została uznana. Pięć minut później nasz zespół zdobył bramkę kontaktową. Świetną akcję skrzydłem przeprowadził K.Perliński dośrodkował w pole karne, a tam strzałem głową bramkarza gospodarzy pokonał K.Grzelak. To był świetny okres gry Orła i już dwie minuty później było 2-2. Strzał z rzutu wolnego P.Kaczmarka odbija się od słupka i wpada do bramki. Świetny fragment gry w końcówce pierwszej połowy zwiastował dobry występ Orła w drugiej połowie. Drugie 45 minut rozpoczęło się pod dyktando Orła. Do siatki rywali znów trafił T.Kasierski, jednak po raz drugi arbiter nie uznał bramki nie stosując ewidentnego przywileju korzyści. W dalszych fragmentach meczu do głosu znów doszli gospodarze stwarzając kilka dobrych okazji szczególnie po stałych fragmentach gry i niepewnych interwencjach D.Tomczyka. Najbliżej zdobycia bramki rywale byli wtedy kiedy to Ł.Antczak wybijał piłkę z linii bramkowej. W końcówce meczu to Orzeł mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw po świetnym dośrodkowaniu K.Grzelaka do bramki z 5 metrów nie trafił P.Kaczmarek, a kilka minut później doskonałą okazję miał N.Pantachowicz jednak jego strzał w ostatnim momencie zablokował obrońca. Po ostatnim gwizdku można było czuć lekki niedosyt, jednak punkt zdobyty na tym trudnym terenie gdzie niewiele zespołów wywiozło komplet punktów trzeba uznać za sukces.