czwartek

Aktualności

Punkt przywieziony z Wierzbinka!

• autor: adminorzel1, 2016-10-16 14:07

Seniorzy Orła Kawęczyn w sobotę zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Wierzbinek 1-1. Bramkę dla Orła zdobył G.Majda.

Skład:Maciej Janik-Łukasz Lukaszewski-Przemysław Przybylak-Łukasz Antczak-Mateusz Chojnacki-Jakub Galas-Kamil Perlinski-Przemysław Kurzawa-Michał Szymański-Grzegorz Majda(52'Konrad Grzelak)-Norbert Pantachowicz(80'Mateusz Lejman)

Piłkarze Orła Kawęczyn wybrali się do Wierzbinka z nadziejami na korzystny rezultat i podtrzymanie serii spotkań bez porażki. Niestety trener M.Szymański z różnych przyczyn nie mógł skorzystać w tym spotkaniu z kilku kluczowych graczy, szczególnie w linii obrony. Wobec tego szansę występu przez pełne 90 minut otrzymał 16-letni obrońca Ł.Łukaszewski dla którego był to dopiero drugi występ w podstawowym składzie drużyny seniorów. Nasz młody zawodnik pokazał, że potrafi radzić sobie z presją i zagrał bardzo solidne zawody. Wobec tych braków trener Szymański postawił w tym meczu głównie na skuteczną grę w defensywie. Zawodnicy Orła mający w pamięci dwie dotkliwe porażki z Górnikiem z poprzedniego sezonu podeszli do spotkania mocno zmobilizowani. Już od pierwszych minut zespół był bardzo skoncentrowany i doskonale radził sobie w obronie. W 32 minucie skuteczna gra obronna pozwoliła naszym piłkarzom wyjść na prowadzenie, kiedy to G.Majda zaskoczył bramkarza gospodarzy i mieliśmy 0-1. Przewaga Górnika z minuty na minutę była coraz większa, a Orzeł skupiał się na kontratakach. Mimo przewagi Górnik nie był w stanie zdobyć bramki. Na przerwę Orzeł schodził prowadząc, wówczas wiadomo było, że druga połowa będzie walką o utrzymanie tego wyniku. Od początku drugiej części gry gospodarze ruszyli do odrabiania straty, ale Orzeł znakomicie grał w defensywie. Rywale starali się uderzać z dystansu ale ich strzały były niecelne. Nasza obrona zagrała znakomity mecz nie popełniając w zasadzie żadnego poważnego błędu przez całe spotkanie. Niestety jednak Górnik zdołał wyrównać. Świetnym strzałem zza pola karnego popisał się zawodnik gospodarzy nie dając szans Maciejowi Janikowi i było 1-1. Do końca meczu pozostało 15 minut i wydawało się, że gospodarze mając przewagę strzelą zwycięską bramkę. Jednak nasza defensywa była w tym meczu szczelnym murem i gospodarze mimo optycznej przewagi nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji. Orzeł próbował kontratakować, jednak ataki te były nieśmiałe i realizowane zbyt mała liczbą zawodników, ale po stracie bramki celem było już tylko dowiezienie cennego remisu. Cieszy jeden punkt zdobyty na trudnym terenie na którym Orzeł jeszcze nie wygrał, a w zeszłym sezonie nasi zawodnicy przywieźli z Wierzbinka bagaż 4 straconych bramek.

Orzeł podtrzymał serię spotkań bez porażki. Od przegranej w pierwszej kolejce z Wartą Krzymów, Orzeł nie poniósł porażki w 6 kolejnych spotkaniach. Miejmy nadzieję, że passa ta będzie trwała jak najdłużej.