środa

Aktualności

Porażka juniorów z Dąbiem

• autor: adminorzel1, 2016-10-18 22:45

Juniorzy Młodsi Orła Kawęczyn w meczu 6 kolejki rozgrywek Okręgowej Ligi Juniora Młodszego przegrali na boisku w Tokarach 0-2 z Mks-em Dąbie. Przed spotkaniem wiadomo było, że będzie to trudny pojedynek dla naszych młodych piłkarzy. Mks Dąbie aktualnie trzeci zespół w tabeli z drugą najlepszą defensywą. Nasz zespół podszedł do tego spotkania odważnie. Od pierwszych minut nasi zawodnicy starali się grać ofensywnie jednocześnie skutecznie pilnować najlepszego zawodnika i strzelca drużyny gości. W 15 minucie Orzeł był bliski zdobycia gola, jednak dobry strzał K.Ambroziaka z rzutu wolnego świetnie obronił bramkarz Dąbia. Kilka minut później znów było gorąco pod bramką gości kiedy to zakotłowało się na piątym metrze, jednak nie udało się pokonać bramkarza rywali. Po tej sytuacji przebudziła się drużyna Dąbia i zaczęła przeważać nieźle operując piłką. Rywale w pierwszej połowie również mogli zdobyć bramkę, jednak bardzo dobrze dysponowany tego dnia był M.Filipiak, który znakomicie bronił w wielu sytuacjach. Do przerwy wynik 0-0. Po przerwie znów Orzeł ruszył do przodu, jednak goście dobrze radzili sobie w obronie. Nasz zespół na samym początku znów mógł wyjść na prowadzenie indywidualną akcję przeprowadził P.Janiak dograł do S.Olka na 11 metr, jednak jego strzał z pierwszej piłki minimalnie minął bramkę rywali. Po tej sytuacji znów rywale zaczęli dominować. Nasza obrona grała dość dobrze, jednak nie zagrała bez błędu. Mimo indywidualnego krycia napastnik gości okazał się sprytniejszy i urwał się naszej defensywie wykorzystując sytuację sam na sam i było 0-1. Nasz zespół walczył o wyrównanie, ale goście skutecznie grali w obronie i w samej końcówce napastnik gości ponownie zdobył gola i było 0-2. Mecz ten pokazał, że mimo progresu jakiego dokonali  w tym sezonie nasi gracze jeszcze sporo pracy przed nimi, cieszy jednak frekwencja na treningach, oraz meczach ligowych. Pokazuje to, że jest w chłopakach zaangażowanie, oraz spory potencjał i już niedługo trener seniorów będzie miał z nich sporo pożytku. Dobrym przykładem jest Ł.Łukaszewski, który już teraz jest blisko drużyny seniorów zaliczając dwa 90 minutowe występy w tym sezonie w pierwszym zespole.

Skład; M.Filipiak-K.Ptak-K.Ambroziak-J.Czelusta-J.Dulas-B.Przybyła-K.Gawron-K.Antczak-K.Rzepka-
P.Janiak-S.Olek

W kadrze ponadto: W.Bronszewski, K.Błazik, P.Rusek, B.Kowalczyk, Sz.Maciaszczyk, K.Perliński, Sz.Urbaniak