Podsumowanie rundy-juniorzy!

• autor: adminorzel1, 2016-11-21 10:38

20 listopada swoje zmagania w rundzie jesiennej zakończyła sekcja Junior Młodszy. Drużyna złożona z zawodników 16,15 letnich, oraz młodszych rozegrała całkiem przyzwoitą rundę. Kadrę przed startem sezonu po M.Purczyńskim objął K.Grzelak. Nasi gracze rozpoczęli przygotowania pod koniec lipca. W sierpniu rozegrali 5 sparingów kontrolnych. Na samym początku przygotowań rozgromili młodszych kolegów z Liskowa 13-1. Następnie rozegrali dwumecz z Gromem Malanów w którym przegrali 5-2 i zremisowali 1-1. Na koniec przygotowań rozegrali dwa sparingi z Juniorami Starszymi drużyny Wicher Dobra. W pierwszym meczu mimo ambitnej gry przegrali 4-3, a w drugim starsi koledzy z Dobrej okazali się lepsi o 4 bramki. Dobrze przepracowany okres letni przyniósł efekty na samym starcie rozgrywek ligowych. W pierwszej kolejce nasi gracze wybrali się do Konina na mecz ze Spartą. Spotkanie w Koninie było w wykonaniu naszych juniorów jednym z najlepszych w tym roku. Podopieczni K.Grzelaka rozgromili drużynę z Konina 5-1. Jak się okazało ostatecznie tylko z naszym zespołem Sparta straciła na własnym boisku tyle bramek. W drugiej kolejce nasi zawodnicy wybrali się do Koła na mecz z Olimpią. Nasi gracze zaprezentowali się całkiem dobrze na tle silnego rywala niestety przegrali minimalnie 2-1. Potem przyszedł czas na pierwszy mecz u siebie. Rywalem była drużyna Gromu Malanów z którą w sparingach nasz zespół toczył trudne pojedynki. Nasi gracze wyciągnęli wnioski z poprzednich spotkań i po bardzo emocjonującym meczu pokonali Grom 5-3. W następnej kolejce przyszła porażka na wyjeździe ze Zniczem Władysławów 4-1. Tydzień później w meczu u siebie z Basztą Przedecz padł remis 1-1. Po tym remisie nadeszła niestety seria 3 porażek najpierw z Dąbiem, potem z Kłodawą i liderem z Sompolna. Na zakończenie rundy nasi juniorzy rozgromili Błękitnych Mąkolno 6-0. Ostatecznie nasz zespół zajął 6 miejsce. Wliczając sparingi nasi zawodnicy strzelili 40 bramek, a stracili 37. Najlepszym strzelcem okazał się K.Rzepka, który strzelił 12 bramek. Warto odnotować, że aż trzem zawodnikom udało się zdobyć hatt-tricka. Sztuki tej dokonali P.Janiak w meczu ze Spartą Konin, S.Olek z Gromem Malanów, oraz K.Rzepka z Błękitnymi Mąkolno.

"Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy tak licznie uczestniczyli w treningach, oraz meczach ligowych w tej rundzie. Cieszę się, że udało nam się zagrać kilka fajnych spotkań w których moi podopieczni bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne. Przed nami jeszcze dużo pracy, jednak jeśli zawodnicy będą nadal trenować z takim zaangażowaniem jak do tej pory wiosną może być tylko lepiej".-​podsumował Konrad Grzelak trener drużyny Juniorów Młodszych

Teleszyna-Orzeł