Podsumowanie rundy-seniorzy!

• autor: adminorzel1, 2016-11-22 11:23

Za nami już runda jesienna w wykonaniu seniorów Orła Kawęczyn. Przed sezonem doszło do zmiany na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Trenera Mariusza Purczyńskiego zastąpił Michał Szymański były trener Kasztelani Brudzew. Zespół dość późno rozpoczął przygotowania z tego względu poziom sparingpartnerów był dość niski. Najmocniejszym przeciwnikiem okazał się Liskowiak Lisków z którym nasz zespół w pierwszym sparingu zremisował 3-3. Potem przyszły wysokie zwycięstwa z niezbyt wymagającymi rywalami 10-4 z Sokołem Goszczanów, 6-0 z juniorami starszymi Tura Turek, a na koniec 5-3 ze Straszkowią Straszków. Przed startem ligi ciężko było przewidzieć formę naszych zawodników na podstawie sparingów. Niestety już na sam początek nasz zespół musiał stawić czoło bardzo silnej drużynie jaką jest Warta Krzymów, czyli zespół jak się później okazało który zdominował rozgrywki w tym sezonie. Nasz zespół mimo ambitnej postawy przegrał 1-2. W następnych kolejkach przyszły dwa zwycięstwa. Najpierw w Osieku 1-0, a potem w Przykonie 3-1. Wydawało się, że nasz zespół obiera właściwe tory jeśli chodzi o formę. W meczu z Górnikiem Kłodawa nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze szybko strzelając bramkę i kontrolując sytuację. Niestety w 87 minucie straciliśmy bramkę i zamiast zgarnąć 3 punkty zdobyliśmy 1. Niestety takich spotkań w tej rundzie było więcej, kiedy to nasz zespół powinien dowieźć 3 punkty a dał sobie je wydrzeć. Remisy z Babiakiem i Łuczywnem u siebie spowodowały, że sporo ważnych punktów uciekło. Do udanych spotkań można zaliczyć pewne zwycięstwo z Gromem Malanów 3-0, czy też wygraną nad Spartą Barłogi 3-1. Nasz zespół kończy rundę z bilansem 4 zwycięstw, 4 remisów, oraz 4 porażek. Orzeł zdobył 20 bramek, a stracił 18. Mniej bramek od naszej drużyny straciły tylko dwie czołowe drużyny, oraz Warta Kramsk. Najwięcej bramek zdobył G.Majda, który strzelił 5 bramek, po trzy bramki strzelili N.Pantachowicz, oraz P.Kurzawa.

"Celem jaki sobie założyłem było zajęcie minimum 5 miejsca po  rundzie jesiennej. Pechowa przegrana w ostatnim meczu spowodowała , że drużyna zakończyła rozgrywki na 6 miejscu, co pozostawia pewien niedosyt.  Duży wpływ na wynik sportowy miała znaczna rotacja w składzie w poszczególnych meczach. Dotyczyło to szczególnie środkowych obrońców, a tu stabilizacja jest bardzo ważna. Potencjał drużyny predysponuje ją do walki o wyższą lokatę na koniec sezonu"- podsumował trener drużyny seniorów Michał Szymański

Sparta-Orzeł