piątek

Aktualności

Remis z liderem!!!

• autor: adminorzel1, 2017-05-29 10:08

W meczu 24 kolejki konińskiej klasy A, piłkarzom Orła Kawęczyn przyszło się zmierzyć z liderem rozgrywek Tulisią Tuliszków. Mecz z powodu Dni Tuliszkowa wyjątkowo został rozegrany na stadionie w Rychwale. Nasz zespół po serii czterech zwycięstw, podszedł do tego meczu z myślą podtrzymania passy bez porażki.
​Orzeł przystąpił do rywalizacji bez Rafała Raszewskiego, oraz pauzującego za kartki Konrada Grzelaka. Do składu wrócił za to Grzegorz Majda nieobecny przed tygodniem. Początek meczu nie wróżył szans na wywiezienie korzystnego wyniku. Tulisia zdecydowanie narzuciła swój styl gry, a Orzeł w zasadzie ograniczał się do gry w obronie. Efektem tej dominacji były dwie bramki dla drużyny z Tuliszkowa i do przerwy Orzeł przegrywał 2-0. Piętnastominutowa przerwa odmieniła poczynania obu zespołów. Od początku drugiej połowy Orzeł zagrał zdecydowanie odważniej. Trener Michał Szymański zdecydował się przejść na grę dwójką napastników i takie posunięcie się opłaciło. Nasz zespół zaczął stwarzać sobie sytuacje, czego efektem była bramka kontaktowa Grzegorza Majdy. W 80 minucie po okresie przewagi Orła padła bramka wyrównująca. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska w pole karne, niefortunnie interweniował obrońca Tulisii i mieliśmy 2-2 po bramce samobójczej. Niestety zaraz po zdobyciu bramki nasz kapitan Grzegorz Majda otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i ostatnie 10 minut musieliśmy grać w osłabieniu. Mecz zakończył się remisem 2-2 choć obie strony mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki remisowi Orzeł zachował duże szanse na zajęcie miejsca na podium co byłoby historycznym wynikiem. Pozostały jednak dwa trudne mecze, pierwszy wyjazdowy w Barłogach, drugi na własnym boisku z Wartą Kramsk.