piątek

Aktualności

Niedzielne zwycięstwa naszych drużyn!

• autor: adminorzel1, 2017-06-05 09:13

To była udana niedziela naszych drużyn. Zarówno juniorzy jak i seniorzy swoje mecze rozgrywali na wyjeździe. Najpierw o 10.00 na boisku w Golinie wybiegli nasi juniorzy, zaś o 17.00 w Barłogach walczyli nasi seniorzy. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami naszych drużyn. Ważnym wydarzeniem był debiut kolejnego juniora w drużynie seniorów Jakuba Dulasa.

Seniorzy:

Piłkarze Orła w 25 kolejce walczyli na wyjeździe ze Spartą Barłogi o 6 mecz z rzędu bez porażki. W kadrze na to spotkanie zabrakło przede wszystkim zawieszonych za kartki G.Majdy, oraz W.Jasiaka, a także nieobecnego R.Raszewskiego i K.Perlińskiego. Mecz ułożył się znakomicie dla naszej drużyny w polu karnym faulowany był P.Kurzawa, a jedenastkę na bramkę zamienił T.Kasierski. Sparta po straconej bramce przejęła inicjatywę, ale tradycyjnie już w tej rundzie doskonale spisywała się nasza obrona. Przed przerwą prowadziliśmy już 2-0. Dośrodkowanie M.Szymańskiego na gola strzałem głową zamienił Ł.Antczak(Antek). Po przerwie Sparta wyszła jeszcze bardziej ofensywnie, jednak nie była w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez M.Janika. W 80 minucie Orzeł podwyższył na 3-0. Dośrodkowanie P.Kurzawy na bramkę zamienił T.Kasierski. W ostatnich kilku minutach nasz zespół miał jeszcze kilka okazji, jednak zabrakło skuteczności. Był to 6 z rzędu mecz Orła bez porażki z czego piąty zwycięski. Nasz zespół jest bliski zajęcia historycznego 3 miejsca, jednak aby to się wydarzyło Orzeł za tydzień musi pokonać na własnym boisku Wartę Kramsk, a Baszta Przedecz przegrać z Wartą Krzymów. Warto zauważyć, że w meczu ze Spartą zadebiutował kolejny junior Jakub Dulas, a drugi z juniorów Łukasz Łukaszewski zaczął spotkanie w pierwszym składzie.

Skład:

M.Janik-J.Galas-Ł.Łukaszewski-P.Przybylak-D.Gidelski-
​Ł.Antczak(Antek)-K.Grzelak-M.Szymański-
​P.Kurzawa-M.Lejman-T.Kasierski

​Zmiany: Z.Walaszczyk=>D.Gidelski
​              J.Dulas=>P.Kurzawa
​              K.Jańczak=>Ł.Antczak(Antek)
​ponadto w kadrze D.Szczeciński

Juniorzy:

Juniorzy młodsi po pierwszej porażce w tej rundzie sprzed tygodnia w niedzielę mierzyli się w Golinie z miejscową Polonią. Spotkanie było bardzo istotne dla układu tabeli, gdyż Polonia przed tym meczem wyprzedzała nasz zespół o 3 punkty. W spotkaniu zabrakło 3 podstawowych zawodników K.Rzepki, Sz.Maciaszczyka, oraz K.Antczaka. Mecz zaczął się bardzo dobrze. W 15 minucie świetną dwójkową akcję przeprowadzili S.Olek, oraz Sz.Urbaniak w wyniku której w sytuacji sam na sam znalazł się S.Olek, który minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Polonia starała się rozgrywać piłkę, jednak najczęściej nasz zespół grając pressingiem przerywał te akcje na połowie przeciwnika i przeprowadzał kontrataki. Później gospodarze postanowili grać długą piłkę za linię naszej obrony, jednak doskonale spisywali się nasi środkowi obrońcy K.Ambroziak i K.Ptak. Po przerwie nasz zespół mógł strzelić kilka bramek jednak brakowało skuteczności. Bliscy zdobycia bramki byli K.Gawron, N.Ambroziak, oraz Sz.Urbaniak. Bramka na 2-0 była dość przypadkowa. Bramkarz gospodarzy próbując wybić piłkę trafił naszego zawodnika i piłka wpadła do siatki. W doliczonym czasie gry Polonia zdobyła honorowego gola i mecz zakończył się wynikiem 2-1.