środa

Aktualności

Wymęczone zwycięstwo z Teleszyną i lider po 8 kolejce!

• autor: adminorzel1, 2017-10-09 08:29

W meczu 8 kolejki rozgrywek konińskiej A-klasy Orzeł Kawęczyn podejmował na własnym boisku Teleszynę Przykona. Mimo, że w tabeli oba zespoły dzieliła przepaść piłkarze Orła spodziewali się trudnego meczu biorąc pod uwagę fakt, iż Teleszyna wszystkie porażki ponosiła minimalnie jedną bramkę. Obfite opady deszczu tuż przed meczem spowodowały, że murawa była niezwykle grząska i utrudniała rozgrywanie akcji. Dużo lepiej w tych warunkach odnalazła się w pierwszych minutach Teleszyn...a, W początkowej fazie meczu rywale wygrywali większość pojedynków w środkowej strefie boiska. Mimo słabszej gry to Orzeł wyszedł na prowadzenie. Znakomitym podaniem za plecy obrońców popisał się G.Majda, a sytuację sam na sam wykorzystał T.Kasierski. Teleszyna bramkę wyrównującą zdobyła po strzale z rzutu wolnego po faulu K.Grzelaka. Niestety przed przerwą goście wyszli na prowadzenie po faulu M.Janika arbiter odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił piłkarz Teleszyny. Do przerwy przegrywaliśmy 2-1. Po przerwie na boisku dominował już tylko Orzeł. Świetnym strzałem z dystansu popisał się G.Majda i mieliśmy 2-2. Po strzelonej bramce nasz zespół nadal dominował, jednak kapitalnie bronił bramkarz Teleszyny, który dwukrotnie zatrzymał doskonałe strzały W.Jasiaka i T.Kasierskiego. Napór Orła wreszcie przyniósł efekty. Doskonale w polu karnym zachował się P.Kurzawa, który wyłożył piłkę T.Kasierskiemu, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Bardzo nerwowe były ostatnie minuty meczu w których Teleszyna była jeszcze bliska wyrównania, jednak udało się utrzymać wynik. Zwycięstwo dało nam prowadzenie w tabeli wyprzedzając zespół z Dąbia lepszym bilansem bramkowym.
Mecz poprzedziła minuta ciszy. Zawodnicy, oraz kibice oddali cześć zmarłemu dzień wcześniej gospodarzowi klubu Janowi Polusikowi.